<?php _e('Facebook', 'alfa'); ?>

Zajímavosti v Praze

Kam dále?

Praha nabízí mnohem více než jen světoznámé památky, za nimiž sem jezdí turisté ze všech koutů země. V našem hlavním městě najdete spoustu zajímavostí, které nejsou tolik známé, a přesto stojí za vidění. Vyhnete se hlavnímu turistickému ruchu a uvidíte něco, co nezná každý. Kam se stojí za to vydat?

Dvě pozoruhodné zdi nedaleko Karlova mostu

Až se vydáte na Karlův most, určitě si procházku trochu prodlužte a zamiřte také ke dvěma zajímavým zdem. Tou první je Lennonova zeď v Maltézské zahradě, která je vyzdobená nápisy a malbami s odkazem na skupinu Beatles. Nápisy se zde objevují už od 60. let 20 století!

Druhou zajímavou zdí je umělá skalní stěna s krápníky v zahradách Valdštejnského paláce. Říká se jí krápníková jeskyně (grotta) a mezi krápníky z vápenného štuku rozeznáte také hlavy démonů, příšer, zvířat apod. Prý se v ní nachází tajné vchody.

Bohnický hřbitov pro milovníky strachu

Bojíte se rádi? Pak se vydejte na Bohnický ústavní hřbitov plný bláznů. Zde na vás 100% dýchne děsivá atmosféra, jedná se o místo s nejnegativnější energií v Česku! Mnozí turisté zažívají neobvyklé věci – vybije se jim telefon, pociťují záchvaty zimy, rozbije se fotoaparát. Pohřbených je tady okolo 4700 lidí, jde o psychicky nemocné pacienty, válečné uprchlíky, zajatce, oběti tyfové epidemie, vrahy, pedofily, sebevrahy či žháře.

Pár zajímavých uměleckých děl po celé Praze

V Husově ulici, taktéž v docházkové vzdálenosti od Karlova mostu, se nachází jedna z nejpozoruhodnějších soch Prahy. Pochází z roku 1997 a zobrazuje muže visícího za jednu ruku. Málokdo ví, že jde o zobrazení Sigmunda Freuda. Socha procestovala několik míst, například v létě 2007 visela v Chicagu.

V parku pod Nuselským mostem najdou poklad milovníci Hvězdných válek. Někdejší kryt civilní ochrany tam totiž umělci předělali do podoby legendárního robota R2-D2.

Na Národní třídě, přímo před obchodním centrem Quadrio, stojí za vidění jedenáctimetrová hlava Franze Kafky. Je složená ze 42 pater, která se pohybují.

Neopakovatelné pražské parky

Slunečné dny je škoda trávit uvnitř muzeí. V Praze je totiž několik nádherných parků, které stojí za procházku.

Tím prvním je park na Vyšehradě. Provázet vás zde budou prastaré stromy a také spousta maminek s kočárky a hromada běžců. Jestli chcete mít nějaký cíl svého bloumání, zkuste najít Čertův kámen, který tu prý zanechal ďábel po souboji s knězem, sochy Libuše a Přemysla.

Stromovka je nazývána nejkrásnějším parkem v Praze. V létě si tady můžete půjčit kolečkové brusle či kolo a připojit se k místním aktivním obyvatelům. Nachází se jen 10 minut jízdy tramvají od Karlova mostu.

Za zmínku stojí i Letenské sady, kam se lze vydat třeba za obrovským metronomem, který připomíná Sametovou revoluci. Z Riegrových sadů budete mít zase překrásný výhled na západ slunce nad Pražským hradem.

A to není všechno

Ve skutečnosti toho Praha nabízí ještě daleko více. Království železnic pro obdivovatele vlaků, alchymistické doupě, magickou jeskyni jako vystřiženou z fantasy světa, nespočet dobrých kaváren a restaurací, hromadu kulturních akcí v čele s divadly. Pokračovat by se dalo ještě dlouho, i vy si určitě najdete něco, co by vás v hlavním městě lákalo. Zabookujte si u nás levné ubytování Praha a vydejte se prozkoumávat město!Kontakt

Ubytování je možné i mimo otvírací hodiny po telefonické domluvě.

PO–PÁ 6.00 – 21.00
SO–NE 7.00 – 15.00

Kbelská 644/5
198 00 PRAHA 9 - Hloubětín

Metro trasa B, stanice Hloubětín (3 minuty pěšky)
Autobus č 110, stanice Kbelská
Tramvaj č. 8, 14 a 25, stanice Starý Hloubětín
Noční tramvaj č. 92 a 94, stanice Starý Hloubětín

Vyberte si pro Vaše ubytování Praha některý z námi nabízených pokojů, které Vás jistě zaujmou svým pohodlím a cenou. Hostel Alfa nabízí kvalitní a přitom levné ubytování v Praze nejen pro jednotlivce, ale též pro páry či rodiny s dětmi.

Rezervujte si některý z našich pokojů hotelového typu a vychutnejte si dokonale Váš pobyt v Praze!